Kendo Brno

O nás

Motto
Kendó je moderní forma japonského šermu, která navazuje na tradici, umění a filozofii samurajů. Kendó může cvičit každý (chlapci, dívky, děti) po celý život a proto rádi uvítáme i vás. Kendó je cesta ke zdokonalení techniky meče, zoceluje tělo a zušlechťuje ducha. Pokud však chcete to této cestě kráčet měli byste zapomenou na slova: nechce se mi, nemohu, neumím to, nedokážu to,…

Stručná historie dódžó
2005: Seishinkan dódžó bylo založeno 1.10.2005, tehdy ještě pod hlavičkou Rjúšinkan. Dódžó založil Petr Kopeček a jeho hlavním cílem bylo rozvíjet rychlost, přesnost, postřeh studentů Tenšin Šóden Katori Šintó rjú.

2006-2008: Postupně se rozšiřuje členská základna a daří se získávat základní vybavení pro tréninky kendó. Dódžó organizuje několik seminářů kendó pro začátečníky a mírně pokročilé.

Dodžo několikrát mění prostory ve kterých probíhá výuka. Zpočátku byly tréninkové prostory společné se studenty Tenšin Šóden Katori Šintó rjú na ZŠ J.A. Komenského - tělocvična na Cacovické 6; poté dódžo našlo zázemí v Gymnázium J.G.Mendela tenkrát ještě se sídlem a tělocvičnou na Čechyňské 17. Po 2 letech se dódžo vrací na ZŠ J.A. Komenského – nejprve do tělocvičny na náměstí Republiky 10 a posléze do tělocvičny na Cacovické 6. Od října 2008 cvičí oddíl v nových prostorách Gymnázia J.G.Mendela (současná adresa).

2008: Na jaře v roce 2008 došlo z praktických důvodů k oddělení kendó od školy Tenšin Šóden Katori Šinto rjú, které je vyjádřeno i změnou názvu klubu – Seishinkan.

2009: 14.3.2009 bylo dódžo přijato do České federace kendó. V tomto roce se Michal Dvořák, jako první zástupce oddílu, probojoval na Mistrovství České republiky v kendó. Od listopadu 2009 až do června 2013 1x týdně dojíždí na tréninky Jindra Ziegelheim (5.dan kendó). Především díky jeho činnosti se zvýšila technická úroveň tréninků a členové oddílu byli dobře připraveni na závody a složení zkoušek na příslušné technické stupně.

2010: od tohoto roku pravidelně pořádáme jeden z turnajů Národního poháru – Muga cup.

2011: od tohoto roku pořádáme krátký seminář a turnaj pro začínající závodníky (do 1.kjú včetně) – Mini Muga cup. Lída Kašíková vybojovala historicky první medaili na Mistrovství České republiky v kendó 2013 (3. místo v kategorii ženy).

2012: 1.4.2012 dódžo pořádalo Mistrovství republiky České republiky v kendó 2012. Na „domácí půdě“ se podařilo Yuri Muratě získat 2. místo v kategorii ženy a současně Lída Kašíková získala prestižní ocenění udělované rozhodčími - Nejlepší bojový duch.

Vedení dódžó
V čele dódžó stojí Jakub Šmerda. Vedením tréninků jsou pověřeni Jakub Šmerda (4. dan kendó, 3. trenérská třída), Tomáš David (4. dan kendó, 3. trenérská třída).
© 2008 - 2017 Seishinkan | design by dawnmichal | Admin

KENDO BRNO

SEIŠINKAN

SEISHINKAN

Stránky brněnského oddílu cvičícího tradiční japonské bojové umění Kendó. Naleznete zde kalendář akcí, novinky, fotogalerii, obecné informace o Kendó a také o našem oddíle.